СТРУЧНА ПОСЕТА НОВОМ КЛИНИЧКОМ ЦЕНТРУ НИШ

U organizaciji regionalnih odbora regionalnih centara Inženjerske komore Srbije, RC Požarevac i RC Beograd, 17. juna 2022. godine, realizovana je stručna poseta Novom Kliničkom centru Niš.

Stručnoj poseti prisustvovalo je 25 inženjera svih struka iz oba regionalna centra.

Program je počeo obilaskom objekta. Sama zgrada Kliničkog centra projektovana je kao „pametna“. Celom zgradom upravlja se iz kontrolne sobe, što znači da je obezbeđena tehnikom kako bi klinički centar bio nezavisan kada je reč o vodi i struji, te se sedam dana može nezavisno snabdevati vodom, strujom i medicinskim gasom.

Kroz stručnu prezentaciju, Dragan Živković, dipl. maš. inž., objasnio je celokupan projektantsko-izvođački ciklus sa posebnim akcentom na predstavljanju najsavremenijih mašinskih i elektro sistema: mašinskih termotehničkih instalacija, instalacija medicinskih gasova, sistema gašenja požara, instalacija vode i kanalizacije, pumpne stanice sanitarne vode, sistema za ultrafiltraciju vode, sistema za inverznu osmozu, sistema za omekšavanje vode, trafostanica, BMC- centralnog nadzora i upravljanja, spoljne rasvete i dr.

Više o elektro infrastrukturi je prezentovao Darko Đorđević, dipl. el. inž..

Stručna poseta završena je u prostorijama Regionalnog centra Niš, gde je održan kratak radni sastanak, kome su prisustvovali Dragan Stojković, dipl. građ. inž. - predsednik Regionalnog odbora RC Niš, Goran Ristić, dipl. maš. inž. - predsednik Regionalnog odbora RC Požarevac, Mara Rašković, dipl. inž. pejzaž. arh. - član Upravnog odbora IKS, Dragan Živković, dipl. maš. inž. - zamenik predsednika Izvršnog odbora matične sekcije inženjera mašinske struke  i Miljana Petković Kostić, dipl. inž. pejzaž. arh., zamenik predsednika Regionalnog odbora Niš.

Inženjerska komora Srbije, nastaviće za svoje članove da organizuje stručne obilaske najvažnijih objekata izgrađenih u proteklom periodu u Srbiji.