Проф. др Драгослав Шумарац, председник Скупштине Инжењерске коморе Србије и потпредседник Европског савета инжењерских комора, учествовао је на стручној конференцији "Како ћемо се грејати током предстојеће зиме" одржаној 11. октобра 2016. годи

Проф. др Драгослав Шумарац, председник Скупштине Инжењерске коморе Србије и  потпредседник Европског савета инжењерских комора, учествовао је на стручној конференцији  "Како ћемо се грејати током предстојеће зиме" одржаној 11. октобра 2016. годи

Zadovoljstvo da učestvuje na ovoj konferenciji, a po pozivu organizatora, pored drugih cenjenih zvanica, i to, Zorana Predića, državnog sekretara u Ministarstvu rudarstva i energetike, Aleksandre Tomić, predsednice Parlamentarnog foruma za energetsku politiku Srbije, Nenada Grbića, pokrajinskog sekretara za energetiku, građevinarstvo i saobraćaj, Miladina Basarića, direktora sektora za energetsko ekonomsko planiranje i sistemske usluge JP Elektroprivreda Srbije, Dejana Ostojića, direktora Sektora za tehničke poslove proizvodnje energije JP Elektroprivreda Srbije, Milana Zdravkovića, pomoćnika generalnog direktora za ekonomiku u JP Srbijagas, Dejana Stojanovića, člana Saveta Agencije za energetiku i predsednika Upravnog odbora Poslovnog udruženja Toplane Srbije i Gorana Aleksića, generalnog direktora JKP Beogradske elektrane, imao je i prof. dr Dragoslav Šumarac, predsednik Skupštine Inženjerske komore Srbije i potpredsednik Evropskog saveta inženjerskih komora.

Istakao je da je u Inženjerskoj komori Srbije, koja broji više od 27.000 članova, do sada 2.000 inženjera dobilo licencu 381 - odgovorni inženjer za energetsku efikasnost zgrada i naglasio da uvođenje plaćanja daljinskog grejanja po potrošnji, treba da prati i energetska sanacija postojećih objekata.

Fotografije sa konferencije možete pogledati ovde.

Video zapis sa I panela konferencije

Video zapis sa II panela konferencije na kojem je učestvovao prof. dr Dragoslav Šumarac