ПОТПИСАН СПОРАЗУМ О САРАДЊИ ИЗМЕЂУ МИНИСТАРСТВА ГРАЂЕВИНАРСТВА, САОБРАЋАЈА И ИНФРАСТРУКТУРЕ И ИНЖЕЊЕРСКЕ КОМОРЕ СРБИЈЕ

""

Na osnovu Rešenja ministarke građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture br 119-01-922/2019-02 od 21.08.2019. godine, formirana je Radna grupa za sačinjavanje Sporazuma o saradnji između Ministarstva i Komore u sledećem sastavu: rukovodilac Radne grupe mr Zoran Ilić dipl.inž.maš, pomoćnik ministarke građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture; Jovanka Atanacković dipl.pravnik, pomoćnica ministarke građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture; Maja Matija Ristić dipl.pravnik, v.d.sekretara Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture; prof.dr Vladan Kuzmanović dipl.inž.građ, predsednik Izvršnog odbora Matične sekcije inženjera građevinske struke; Tatjana Simonović dipl.inž.arh, zamenik predsednika Izvršnog odbora Matične sekcije arhitekata; Boban Ilić dipl.inž.el, zamenik predsednika Izvršnog odbora Matične sekcije inženjera elektro struke, Bojana Božić, dipl.pr.planer, zamenik predsednika Izvršnog odbora Matične sekcije prostornih planera, Mara Rašković dipl.inž.pejz.arh, predsednik Izvršnog odbora Matične sekcije inženjera ostalih tehničkih struka i Milorad Rakčević dipl.inž.maš, član Izvršnog odbora Matične sekcije inženjera mašinske struke.

""

Kako je dosadašnja praksa pokazala nedovoljno razvijenu saradnju između Ministarstva i Komore, potpredsednica Vlade i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture je formirala Radnu grupu u cilju unapređenja oblasti prostornog i urbanističkog planiranja, izrade tehničke dokumentacije, građenja objekata, energetske efikasnosti zgrada i drugih oblasti značajnih za planiranje i izgradnju.

""

Potpisivanjem Sporazuma o saradnji, po prvi put će se definisati zajednički konkretni ciljevi i oblici saradnje između Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture i Inženjerske komore Srbije.