Инжењерска комора Србије добила пуну подршку Европског савета инжењерских комора у очувању статуса независног струковног удружења

Evropski savet inženjerskih komora (ECEC) je izrazio duboku zabrinutost zbog neprihvatljivih odredbi Nacrta zakona o izmenama i dopunama Zakona o planiranju i izgradnji od 12.9.2018. godine, kojima se menja i na nov način uređuje status, delokrug rada i način izbora organa i tela Inženjerske komore Srbije. ECEC smatra neprihvatljivim predložene izmene kojima se ukida sadašnji status i pravna priroda Inženjerske komore Srbije, a ne daje se novo rešenje, čime bi status Komore ubuduće ostao potpuno neregulisan.

Pismo podrške na engleskom jeziku pogledajte ovde.

Pismo podrške na srpskom jeziku pogledajte ovde.