СТРУЧНИ СКУП МЕСТО И УЛОГА ТЕХНИЧКЕ КУЛТУРЕ И ТЕХНИЧКОГ СТВАРАЛАШТВА У СРБИЈИ

""

Inženjerska akademija Srbije (IAS), u suorganizaciji sa Savezom inženjera i tehničara Srbije (SITS) i Inženjerskom komorom Srbije (IKS) – Regionalnim centrom Beograd, organizuje stručni skup pod nazivom „Mesto i uloga tehničke kulture i tehničkog stvaralaštva u Srbiji“, koji će se održati 3. novembra 2021. godine u sali Saveza inženjera i tehničara Srbije, Kneza Miloša 9, sa početkom u 11 časova.

Govornici na stručnom skupu biće istaknuti članovi IAS iz različitih odeljenja, okupljeni oko ideje da se ova kompleksna tema razmotri iz nekoliko osnovnih aspekata – u svetlu budućih znanja i poslova, privrednog razvoja zemlje, uloge visokoškolskih institucija i zakonskog okvira u Republici Srbiji – a sve u cilju sagledavanja aktivnosti koje bi IAS mogla da preduzme kako bi se stanje u toj oblasti unapredilo.

Planirano je i izdavanje posebne publikacije koja bi sadržala radove predstavljene na skupu.

Učešće na skupu je besplatno, a prijavljivanje za učešće možete izvršiti putem mejla: oljajov@sits.rs ili putem telefona: 011/3237 363.

Plan i program stručnog skupa možete pogledati ovde.