ПРОФ. ДР РАЈКО УНЧАНИН, ДИПЛ. ИНЖ. ТЕХН, ИЗАБРАН ЗА ПРЕДСЕДНИКА ИНЖЕЊЕРСКЕ КОМОРЕ СРБИЈЕ

U četvrtak, 1. avgusta 2019. godine, završena je Prva (konstitutivna) sednica Skupštine Inženjerske komore Srbije Petog saziva u sedištu Inženjerske komore Srbije u Beogradu. Nakon toga je održana Druga redovna sednica Skupštine Inženjerske komore Srbije Petog saziva.

Sednicom je predsedavao prof. dr Milisav Damnjanović, dipl. inž. arh, najstariji član Skupštine ovog saziva. Od 60 članova Skupštine, sednici je prisustvovao 41 član.

S obzirom da nisu imenovani članovi Nadzornog i Upravnog odbora Inženjerske komore Srbije, predloženo je da se izbor člana Nadzornog odbora Inženjerske komore Srbije koga bira Skupština odloži za neku od narednih sednica.

""Na predlog Privremene uprave za upravljanje radom Inženjerske komore Srbije, Skupština Komore je na Drugoj redovnoj sednici većinom glasova članova Skupštine imenovala prof. dr Rajka Unčanina, dipl. inž. tehn, za predsednika Inženjerske komore Srbije, čiji mandat traje četiri godine.

U skladu sa članom 34. stav 2. Statuta Inženjerske komore Srbije, predsednik Komore je po funkciji i predsednik Skupštine Komore.

Životnu biografiju prof. dr Rajka Unčanina, dipl. inž. tehn, predsednika Inženjerske komore Srbije možete pogledati ovde.

Fotografije sa Druge redovne sednice Skupštine Inženjerske komore Srbije Petog saziva možete pogledati ovde.