Проф. др Драгослав Шумарац, председник Скупштине Инжењерске коморе Србије и потпредседник Европског Савета инжењерских комора и Латинка Обрадовић, потпредседник Управног одбора Инжењерске коморе Србије учествовали на 55. седници Извршног одбора Европског

""Prof. dr Dragoslav Šumarac, dipl. građ. inž., predsednik Skupštine Inženjerske komore Srbije,  potpredsednik Evropskog Saveta inženjerskih komora (ECEC) i predsednik Radne grupe ECEC-a za CPD (Continual Professional Development) i Latinka Obradović, dipl. građ. inž., potpredsednik Upravnog odbora Inženjerske komore Srbije učestvovali su na 55. sednici Izvršnog odbora Evropskog Saveta inženjerskih komora (ECEC) i 13. sednici Generalne skupštine Evropskog Saveta inženjerskih komora, koje su održane 14. i 15. oktobra 2016. godine u Budimpešti.

Na 13. Generalnoj skupštini ECEC-a prisustvovali su i uvaženi gosti Marvan Abelhamid, predsednik Svetske organizacije inženjera (WFEO), Nikola Monda, predsednik Mediteranske asocijacije inženjera, Adil al Hadithi, predsednik Arapske komore inženjera kao i domaćini zasedanja Skupštine, Etelka Barsi Pataki, predsednica Mađarske komore inženjera.

Profesor Šumarac je podneo Izveštaj Radne grupe ECEC-a za CPD (Continual Professional Development) za 2016. godinu, kao i predlog Plana CPD za 2017. godinu, koje je Generalna Skupština jednoglasno usvojila, uz punu podršku za nastavak ovako uspešnog projekta ECEC-a.

Takođe, delegacija Inženjerske komore Srbije je održala i uspešne bilateralne sastanke, i to sa predsednikom ECEC-a Črtomirom Remecom, predsednicom Mađarske komore Etelkom Barsi Pataki i predsednikom Hrvatske komore građevinskih inženjera, Zvonimirom Severom.

Fotografije sa 13. Generalnog zasedanja skupštine ECEC-a možete pogledati ovde.