ОДРЖАН СТРУЧНИ СКУП "МЕСТО И УЛОГА ТЕХНИЧКЕ КУЛТУРЕ И ТЕХНИЧКОГ СТВАРАЛАШТВА У СРБИЈИ"

""

Inženjerska akademija Srbije (IAS), u suorganizaciji sa Savezom inženjera i tehničara Srbije (SITS) i Inženjerskom komorom Srbije (IKS) – Regionalnim centrom Beograd, organzovala je  stručni skup pod nazivom „Mesto i uloga tehničke kulture i tehničkog stvaralaštva u Srbiji“, koji je održan  3. novembra 2021. godine.

Ova kompleksna tema razmatrana je iz nekoliko osnovnih aspekata – u svetlu budućih znanja i poslova, privrednog razvoja zemlje, uloge visokoškolskih institucija i zakonskog okvira u Republici Srbiji – a sve u cilju sagledavanja aktivnosti koje bi IAS mogla preduzeti kako bi se stanje u toj oblasti unapredilo.