Д Е М А Н Т И

Povodom navoda objavljenih dana 17.10.2018. godine, na Internet stranici Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, http://www.mgsi.gov.rs/cir/aktuelnosti/mihajlovitsheva-izmene-zakona-o-ozakonjenju-za-vetshe-nadlezhnosti-inspekcije-na-lokalu, u poslednjem pasusu teksta pod nazivom "Mihajlovićeva: Izmene zakona o ozakonjenju za veće nadležnosti inspekcije na lokalu'', kojim se, između ostalog, iznosi netačna informacija: "Od 2003. do danas, 70.000 licenci je Inženjerska komora izdala, a oduzete su samo dve", obaveštavamo vas o sledećem:

Inženjerska komora Srbije je od osnivanja 2003. godine do danas izdala 50.823 licence, a oduzeto je 19 licenci (doneto je 19 rešenja o oduzimanju licenci od kojih su 16 konačna i izvršena, dok je za oduzete 3 licence drugostepeni postupak u toku).

Molimo vas da u skladu sa odredbama Zakona o javnom informisanju, kojima je regulisano pravo na odgovor, kao i pravo na ispravku, o ovim činjenicama obavestite javnost.

INŽENJERSKA KOMORA SRBIJE