20 СТАБАЛА ЗА 20 ГОДИНА ПОСТОЈАЊА И РАДА ИЖЕЊЕРСКЕ КОМОРЕ СРБИЈЕ

U znaku obeležavanja jubileja Inženjerske komore Srbije krećemo sa aktivnostima koje nose pečat 20 godina našeg postojanja, rada i rasta naše inženjerske zajednice.

Motivisani ekologijom i održivim razvojem, za 20 uspešnih godina Inženjerske komore Srbije, 17. marta 2023. godine, svojim doprinosom napravili smo korak ka ozelenjavanju grada i poboljšanju kvaliteta životne sredine.

Tim povodom, okupili smo se na levoj obali reke Save, između mosta Gazele i Starog Savskog mosta, gde smo posadili 20 visokih lišćara vrste Sorbus scandica, koje smo donirali Gradu Beogradu i svim njegovim građanima.

Sadnji su prisustvovali Marica Mijajlović, predsednica Komore, članovi Upravnog i Nadzornog odbora, kao i zaposleni u Stručnim službama Inženjerske komore Srbije.

Današnjom sadnjom napravili smo prvi korak, ali tu se ne zaustavljamo jer će nova stabla dobiti svoje mesto i važnu ekološku ulogu i u drugim našim regionalnim centrima - Subotici, Novom Sadu, Požarevcu, Valjevu, Čačku, Kragujevcu, Kraljevu, Boru i Nišu.

Galeriju fotografija možete pogledati ovde.

Poštovani inženjeri, budite sa nama tokom cele 2023. godine da zajedno ukrštamo puteve struke.

Veliko HVALA na tome.

Vaša Inženjerska komora Srbije